Rakétatámadás érte a Mol pakisztáni gázüzemét még február 11-én, de a támadókat megfutamították − tudósított a Business Recorder pakisztáni pénzügyi lap internetes oldala. A támadás károkat nem okozott, a gázfeldolgozás azonban öt órán keresztül szünetelt a manzalai gázüzemben, Gurguriban, Karak tartományban, a Tal blokkban.
Sérülés nem történt, de Lipták Ernő, a Mol Pakistan ügyvezető igazgatója − aki a cikk szerint nagyon komoly szerepet játszik a tartományok 2012-es olajpolitikájának kialakításában is − tárgyalt a pakisztáni miniszterelnök által kijelölt természeti erőforrások és olajügyi külön illetékesével, Asim Hussainnel és az olajügyi miniszterrel, Ijaz Chaudhryval arról, hogy a cég igényeinek megfelelőek legyenek a kormány biztonsági intézkedései. A miniszter közölte, hogy a kormány katonákat küldött a Mol létesítményeihez és a jövőben a határrendőrség állandó jelleggel védelmet biztosít a társaság létesítményeinek és dolgozóinak. A Mol Pakistan operátor a Tal blokkban, akárcsak a Margala és a Margala északi blokkban és 40 százalékos részesedéssel kutat a Karak blokkban is.
