Újrakezdheti magyarországi tevékenységét az AAA Auto − értesült a Világgazdaság. A 2009 tavaszán hazai telepeit felszámoló és az országból kivonult használtautó-kereskedő cég feltehetően a regisztrációs adó változásának hatását mérlegelve − idéntől megkönnyítették a külföldről történő használtautó-behozatalt − döntött úgy, hogy újraindítja magyarországi üzletágát, először feltehetően a fóti telephelyének megnyitásával.
Az AAA Auto részvényeit 2007-ben vezették be a Budapesti Értéktőzsdére, a kibocsátási ár 508 forint volt. A jegyzésből vásárlók nem járhattak túl jól, tekintve, hogy ennél számottevően magasabban sosem tartózkodott a hamar csökkenésnek induló árfolyam sem a BÉT-en, sem Prágában, a 2008-as válság során pedig ennek töredékére, 56 forintra esett. A válságot nemcsak a részvényesek, de a cég is megsínylette, hiszen akkoriban tetemes veszteségekről számolt be a cég, amely azonban tavaly az első három negyedév során már 5,2 millió eurós nyereséget könyvelhetett el. A részvények azóta is jelen vannak a BÉT-en, árfolyamuk valamivel 200 forint felett tartózkodik, a fő tulajdonos pedig időközben vásárlásaival már 76 százalék feletti arányú többséggel rendelkezik a cégben.
