BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenő Mol-várakozások az INA-gyorsjelentés után

2012. február 15. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az egyszeri tételek nélkül nyereséggel (248 millió kuna), azokkal együtt viszont 257 millió kuna veszteséggel zárta a tavalyi negyedik negyedévét az INA (egy kuna 38,4 forint). A társaság eredményének motorja továbbra is a kutatás-termelés üzletág volt, annak ellenére, hogy az INA az utolsó negyedévben már csupán egy kisebb összeghez tudott hozzájutni szíriai kitermelése eredményeképpen. Ráadásul az adriai offshore termelés is csökkent, így a napi átlagos kitermelés 70 ezer 906 hordó olaj-egyenértékesre esett, ami 4 százalékos visszaesés az előző negyedévhez képest. Ugyanakkor még ez az érték is 4 százalékos növekedést jelent az előző év negyedik negyedévéhez képest, elsősorban a megnövekedett szíriai kitermelés következtében. A finomítást viszont egyszerre sújtotta a csökkenő fogyasztás, a Brent−Ural spread összeszűkülése és az alacsony finomítói marzsok. Az INA mindezzel együtt még így is sokkal jobb évet zárt a 2010-esnél, nettó profitja az egyszeri tételeket nem számítva 65 százalékkal, 2634 millió kunára nőtt. Ez alapján a Moltól sem várható túl sok jó, legalábbis a korábbi várakozásokhoz képest. Császár Péter, a KBC Securities elemzője a gyorsjelentés közzététele után összességében 25 milliárd forinttal vár kisebb negyedéves eredményt a Mol-csoporttól.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet