A nagyobb nyugat-európai tőzsdék irányadó indexei enyhe emelkedéssel fejezték be a hétfői tőzsdenapot. A csütörtöki kismértékű erősödést, majd a pénteki enyhe mínuszokat ezúttal ismét 1 százalék alatti emelkedés követte az európai börzéken. A fő hírt természetesen a görög megszorító csomag vasárnap éjjeli parlamenti elfogadása jelentette, ami alapvető fontosságú volt az ország nemzetközi, az EU és az IMF közreműködésével levezényelt megsegítéséhez. Ezzel együtt a bizakodás igencsak visszafogott, miután az Athénból érkező hírek aggodalmakat keltenek, ahogyan a megszorítások egyelőre ismeretlen gazdasági hatásai is. A nap híre volt még az is, hogy Franciaországban és Belgiumban a piaci hatóságok felfüggesztettek bizonyos pénzintézeti papírokra vonatkozó shorttilalmat, ennek örömére a francia bankok árfolyama inkább lefelé tartott hétfőn, míg belga társaiké többnyire felfelé. A szektorok közül a nyersanyagipari cégek mellett az autógyártók is jól szerepeltek, köszönhetően a VW imponáló forgalmi adatainak. Az elővigyázatosságot jelezheti azonban, hogy a görög hírek hatására a defenzív papírok, például a gyógyszergyárak részvényei iránti érdeklődés fokozódott. Közben a tengerentúlon is fölfelé tartottak a mutatók, ám a lendület itt is mérsékelt volt; lapzártánk idején az európaihoz hasonló nagyságú pluszokat mutattak a börzék. Jelentősebb makroadat, gyorsjelentés és egyéb hír hiányában az európai fejleményekre fokuszál a piac. Az egyes papírok között kiemelendő az Apple, a cég részvénye történetében először jutott át az 500 dolláros határon. Az emelkedésből az árupiac sem maradt ki, a nyersolaj árfolyama ismét 100 dollár fölé került, az arany jegyzése azonban inkább stagnált. A bizonytalanság némi csökkenését jelzi az is, hogy a VIX volatilitási index visszaesett.
