Az egyszeri tételeket nem számítva jó eredményekről számolhat majd be az OMV a cég pénteken közzétett előzetes tájékoztatója szerint. A társaság atrading statement-jében leírja, a 289 ezer hordós napi kitermelés az előző negyedévhez képest már növekedést mutat, bár éves összevetésben még mindig tíz százalékkal alacsonyabb a tavalyinál a líbiai és a jemeni termelés visszaesése miatt. Az erős dollár és a stabilan magas olajár együttes hatásával, valamint a korábbi negyedek kifejezetten magas kutatási költségeinek visszaesésével vélhetően pozitív irányba változik a profit is.
Az OMV átlagos realizált finomítói marzsa 1,77 dollár volt hordónként, tehát ezen a téren továbbra sem következett be javulás. Ugyanakkor az olajtársaság konkurenseitől − többek között vélhetően a Moltól − eltérően romlás sem, ami szintén pozitívan hathat. A gáz és energia divízióban kiemelkedően magas, 36 százalékos növekedés következett, elsősorban rövid távú gázkereskedelmi ügyleteknek köszönhetően, az eredményre ugyanakkor inkább a Gazprommal sikeresen újratárgyalt hosszú távú gázszerződéseknek lehet hatása. Az egyszeri tételek viszont jelentősen ronthatják az összképet, hiszen az OMV a fedezeti ügyletein a cég várakozásai szerint 48 millió eurót veszíthetett, és ennél még jóval nagyobb összeget jelent az a 120 millió eurós céltartalék, amit a román versenyhivatali büntetés miatt képzett a cég.
