BUX 139032.34 1,02 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengült a forint a leminősítésre

2011. december 23. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egészen elviselhető gyengüléssel megúszta a csütörtöki napot a magyar deviza. A forint az euróval szemben 0,8, a dollárral szemben 1 százalékkal gyengült. Az euró/forint árfolyamban leginkább a 306−307-es szintek domináltak napközben − mondta Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője. Egy euró délután 306,20 forintot ért, a dollárt 235 forinton jegyezték, a svájci frankot 250,20 forintért adták. Az euró/dollár délután a délelőtti szintek közelében, 1,3035-nél járt.

Ez a viszonylagos nyugalom azonban az állampapírpiacról már nem volt elmondható. Az ÁKK 40 milliárd forint értékben hirdetett meg 12 hónapos diszkontkincstárjegyeket, amelyre elsődleges forgalmazók 57,5 milliárdos ajánlattal válaszoltak. A kialakult 7,91 százalékos átlaghozam a december eleji aukcióhoz képest 62, míg a szerdai másodpiacihoz képest 58 bázisponttal volt magasabb. Az ÁKK végül csak 30 milliárd forintért fogadott el ajánlatokat. A referenciahozamok 25−50 bázisponttal nőttek az állampapírok másodpiacán, így a hosszú oldalon a benchmarkok újra magasan 9 százalék fölött alakultak. A referenciaátlag 7,45 és 9,33 százalék között szóródik.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet