BUX 139032.34 1,02 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödéssel indította a hetet a forint

2011. december 20. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kissé negatív hangulatban indult a hét a devizapiacokon, de végül egy eseménytelen, csendes napként zárult a hétfői kereskedés − mondta Csajbók Róbert, a ING devizapiaci üzletkötője a Napi Gazdaságnak. A magyar deviza − az elmúlt napokkal ellentétben − ezúttal tudott együtt mozogni régiós devizatársaival, amit már szinte sikersztorinak lehet tekinetni. Az euró/forint kurzusa 302,23 és 305,61 között mozgott, délután háromnegyed öt körül 302,36 forinton jegyezték az európai közös devizát. A dollár 231,94 és 234,83-as sávban mozgott, délután 232,20 forintnál járt a jegyzés 1,3024 dolláros euróárfolyam mellett. Egy svájci frankért 248,30 forintot kértek.

Az állampapírok másodpiacán vegyesen mozogtak a benchmarkok. A három hónapos diszkontkincstárjegyek hozama öt bázisponttal nőtt, a hat és 12 hónapos lejáratoké kettő, illetve három bázisponttal mérséklődött. Az éven túli lejáratoknál a stagnáló hároméves papírokat leszámítva 3-4 bázispontos hozamemelkedést regisztrált az ÁKK. A referenciaátlag 7,10 és 9,01 százalék között szóródik.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet