BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A kitermelésre helyezi a hangsúlyt az INA

2011. december 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol ismertette az INA 2011−2015-ös stratégiájának főbb pontjait, amelyek keretein belül a társaság − a rendelkezésre álló finanszírozási forrásokat figyelembe véve − 20 milliárd kuna összegű beruházást tervez. A közlemény szerint a befektetések közel kétharmada Horvátországban valósul meg. A legjelentősebb növekedési területnek tekintett upstream üzletágban kutatáshangsúlyos növekedési stratégiát folytat majd a társaság jelenlegi projektjei fejlesztésével, illetve potenciális akvizíciókkal. Az INA 100 százalékos készletpótlást és legalább 70 ezer hordó olaj-egyenértékű napi termelést tervez. A feldolgozás-kereskedelem üzletágnál 2015-re a hatékonyság javítása (a rijekai és sisaki finomítók modernizálása, illetve termékvezetékkel való összekötése) mellett 250 millió dolláros EBITDA-növekedés elérése a cél, utóbbi a jelenlegi szinthez képest 20 százalékos bővülést jelentene. A kiskereskedelmi üzletágban 10 százalék feletti ROACE elérése a cél, míg a versenyképességet a hálózatfejlesztési projekt folytatása növelheti. A stratégiai irányokat az INA igazgatósága egyhangúan fogadta el.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet