BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felszívódott a Hun Mining nagytulajdonosa

2011. december 2. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Hun Mining (ex-Genesis) bejelentése szerint a Servertech Inc. tulajdonában álló részvények száma 30 millió darabról egymillió-kilencvenhatezer-tíz darabra, azaz 5 százalék alá csökkent. Ezzel a tényleges befolyást tekintve változás nem történt. A semmiből feltűnő titokzatos befektető ugyanis a tavalyi bányacégapportos tőkeemelésből származó papírok egy részét vette meg a kötelező vételi ajánlat elmulasztása miatt 100 millió forintra bírságolt dél-afrikai apportőröktől, amelyek így nem is voltak bevezetve a BÉT-re, így szavazati jog sem kapcsolódott hozzá. A Servertech kitárazását (a vevőről nem érkezett bejelentés) feltehetően szintén a nyilvános vételi ajánlattételi kötelezettség alóli kibújás motiválhatta, a rejtélyes tulajdonos ugyanis szintén elmulasztott ennek eleget tenni.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet