A nyitást követő negatív tartományban vergődés után kora délutánig minimális pluszban oldalazott a BUX, a világ jegybankjai által (élükön a Feddel) bejelentett koordinált likviditásbővítő intézkedés híre viszont szárnyakat adott a BÉT mutatójának is. Az index így végül a nap végi felhúzás által is megtámogatva 4,12 százalékos emelkedéssel búcsúztatta a szerdát, aránylag erős, 18,5 milliárdos forgalom mellett.
A vezető papírok közül az ilyen helyzetekben szokásos módon az OTP járt az élen az emelkedésben, a bankpapír 13,6 milliárdos forgalomban 6,35 százalékkal, 3334 forintra erősödött. A kisebbik bankrészvény, az FHB viszont gyengült, 3,2 százalékkal, 454 forintra esett. A Mol ellenben remekelt, 5,17 százalékkal, 18 720 forintra drágult, bár a rallyjában azért a zárószakasz felkötése is szerepet játszott. A Telekom 3,4 százalékos erősödése 517 forintos záróárat takart.
Ezzel szemben a Richter egyedüli lemaradóként a zárás előtti erős beöntésből végül visszakapaszkodva beragadt keddi, 34 000 forintos zárószintjén. Szektortársa, az Egis ellenben szárnyakat kapott, 5,7 százalékkal, 18 500 forintig száguldott, ezzel napi maximumán végezve.
A mérhető forgalmú kisebbek közül a Fotex esett nagyobbat, amely sajátrészvény-vásárlása ellenére is 3,65 százalékkal került lejjebb. A CIG Pannónia ellenben közel 5 százalékot erősödve 572 forinton végzett. Az illikvid spekulatív papírok közül szerdán a tőzsdén pár napja debütált Futuraqua vitte a prímet, amely limittel, azaz 19 százalékkal, 50 forintig száguldott, összesen 130 ezer forintos forgalmat bonyolítva. Egy négydarabos kötés keretében 13 százalékot zuhant azonban a kivezetés előtt álló Fevita N, de 5 százalék körüli mértékben gyengült a Kulcs-Soft és a Nutex is.
