BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A külföldi hangulat támogatta a BÉT-et

2011. november 29. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hurráoptimista nemzetközi hangulat a BUX-ot is hajtotta, a csütörtök éjjeli leminősítés ellenére a BÉT indexe szinte egész napos emelkedést követően 2,2 százalékkal, 16 817 pontra javított, igaz, ezzel alulteljesítette a 4 százalék feletti mértékben emelkedő nyugat-európai társait. A mozgáshoz viszont igencsak visszafogott forgalom párosult, az idei napi átlag csupán kétharmadát kitevő, összesen 10,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények az azonnali piacon.

A blue chipek közül a nap nyertese toronymagasan az OTP papírja lett, amely a záró szakasz felkötését követően 7,3 százalékkal, 3070 forintra drágult, napi maximumán búcsúztatva a hétfőt. A Mol a kereskedés második felére lefordult 18 070 forintos csúcsáról, így a napot 0,6 százalékos drágulással, 17 805 forinton végezte, a Fitch azonban megerősítette a rá vonatkozó besorolását.

A Telekom papírjai már tempósabban, 1,8 százalékkal drágultak, ami 488 forintos záróértéket jelentett. Az egyetlen igazi lemaradónak a Richter bizonyult a nagyok közül, a gyógyszergyártó részvényeire 0,3 százalékkal pénteki záróértékük alatt, 34 395 forinton születtek az utolsó kötések. Szektortársa, az Egis ellenben szépet hajrázva 1,9 százalékkal, 17 500 forintra javított.

A kisebb cégek közül a harmadik negyedéves gyorsjelentésében profitfigyelmeztetéssel előálló E-Star részvényei 3,55 százalékkal, 5401 forintra estek, bár napi mélypontját ennél is lejjebb, 5305 forinton ütötte a jegyzés. A mérhető forgalmú kisebbek közül a Rába 0,26 százalékkal, 777 forintra rontott, míg a CIG Pannónia 1,5 százalékkal, 886 forintra esett, az Appeninn ellenben 1,8 százalékkal, 451 forintra javított. A KEG ennél is erőteljesebben, 5,2 százalékkal, 61 forintra rallyzott.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet