Lényegében profitfigyelmeztetésként is felfogható az E-Star harmadik negyedéves jelentése, a menedzsment az erre az évre megfogalmazott 13,2 millió eurós EBITDA-célt csaknem megfelezve, 7 millióra vágta, míg 2012-re 20,5 millióról 12,3-ra mérsékelte a tervet. A romlást a BÉT honlapján kizárólag angolul közzétett beszámoló azzal magyarázza, hogy a romániai projektek üzemi szinten idén veszteségesen működtek. A forrásbevonás oldaláról is akadtak gondok, ugyanis a 18 millió eurós romániai beruházások finanszírozását biztosítani hivatott, augusztus óta több bankkal folytatott hiteltárgyalások sem zárultak le a fűtési szezon kezdetére, így a projektek végrehajtása 2012 első negyedévére tolódott. Ez 3,25 millió eurós negatív hatást gyakorolt az EBITDA-ra, amely az első kilenc hónap során így 5,25 millió euróra rúgott (ebből mintegy 500 ezer euró az Eetek akvizícióhoz kapcsolódó Rába projekt konszolidálásának egyszeri tétele). Ez gyakorlatilag stagnálást jelent a tavalyi, EETEK-felvásárlást megelőző értékhez képest, amiben szerepet játszott az is, hogy a működési költségek 377 százalékkal, 11,1 millió euróra ugrottak. Utóbbi esetében a társaság már megkezdte a budapesti központ áramvonalasítását a bérköltségek csökkentésére, ezt jövőre újabb lépések követhetik a költséghatékonyság növelése érdekében. Ezenfelül a finanszírozás biztosítását követően a romániai projektek hatékonyságnövelésétől remélik jövőre a költségszint csökkenését. Az árbevétel − az akvizíciónak köszönhetően − ugyan 120 százalékkal, 48,21 millió euróra bővült az időszak során, ám az 5,35 millió eurós nettó eredmény már csak 66 százalékos javulást jelent. Ám ebben is szerepet játszott az akvizíció 7,9 milliós hozzájárulása a pénzügyi soron, ami ellensúlyozta a saját részvényeken elszenvedett veszteségeket.
| 2011 | 2012 | |||
| korábbi | felülvizsgált | korábbi | felülvizsgált | |
| Árbevétel | − | 71,6 | − | 97,5 |
| EBITDA | 13,2 | 7 | 20,5 | 12,3 |
| Forrás: E-Star, Napi Gazdaság-gyűjtés |
