A nap végére korrigált a forint, de megnyugvásról nincs szó. Az eurót délután fél öt körül 314,10 forinton jegyezték a reggeli 317 feletti szintek után, a dollár 236,45 forintot ért, 1,3294 dolláros euróárfolyam mellett, míg egy svájci frankért 254,20 forintot kértek. A leminősítés utáni első pánikban mindenki mindent eladott, utána viszont erősödésbe váltott a forint. A visszapattanást magyarázhatja, hogy nem volt váratlan a leminősítés híre, illetve az egyre erősödő kamatemelési várakozás − jellemezte a pénteki kereskedést Földi Balázs, a Commerzbank treasury üzletágának vezetője. A piacon voltak olyan pletykák, hogy az MNB is közbelépett, ám ezt Földi nem tartotta valószínűnek. A magyar állampapírok hozama a másodpiacon jelentősen megugrott, 52−91 bázisponttal nőttek a benchmarkok, legjobban a hároméves papírokéi. A referenciaátlag 7,15 és 9,56 százalék között szóródott. Földi elképzelhetőnek tartotta, hogy a keddi kamatdöntő ülésen az MNB akár 1-1,5 százalékos kamatemeléssel reagál. Az amerikai piacon pénteken csak rövidített nyitva tartás volt, ami azt valószínűsíti, hogy a tengerentúlról érdemben majd csak hétfőn reagálnak a leminősítésre.
