BUX 138364.64 0,54 %
OTP 44390 0,93 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankoknak ment jól Európában

2011. szeptember 27. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pluszban zártak a fő nyugat-európai indexek. A tőzsdéket leginkább a bankszektor húzta, amely az egész kontinensen jól szerepelt az EFSF méretének növeléséről szóló híreknek köszönhetően. A befektetőkben az optimizmust erősítették emellett azok a piaci pletykák is, amelyek szerint az ECB akár már a következő héten kamatot csökkenthet. A nyersanyagárak esése viszont alaposan lehúzta a bányaipari szektor papírjait. Az FTSE−100 0,5 százalékkal, 5089 pontra, a DAX 2,9 százalékkal, 5346 pontra, a CAC−40 pedig 1,8 százalékkal, 2859 pontra erősödött hétfőn. A páneurópai Stoxx Europe 600 index 1,9 százalékos nyereséget ért el a hét első napján. Az Intesa Sanpaolo 8,3, a Deutsche Bank 8,7, az Allianz pedig 10,2 százalékkal rallyzott hétfőn. Ehhez képest a francia bankoknak szerényebb emelkedéssel kellett beérniük: a BNP Paribas 4, a Credit Agricole 3,7 százalékkal emelkedett, bár a nyitáskor mindkét papír mintegy 5 százalékos zuhanással indult. Londonban a Barclays Plc közel 7 százalékos drágulással húzta maga után az FTSE-t. A svájci UBS AG papírjai 5 százalékkal drágultak a hétfői kereskedésben, miután a bank vezére szombaton lemondott a pénzintézetnek 2,3 milliárd dollár kárt okozó brókerbotrány miatt. A nap legnagyobb vesztesei leginkább a bányaipari vállalatok voltak. Az arany- és ezüstbányászattal foglalkozó Fresnillo Plc 6,9 százalékos zuhanással vezette a sort a nemesfémek áresése miatt.

A tengerentúlon is alapvetően pozitív hangulat uralkodott lapzártánk idején, főként az európai hírek miatt; a jó hangulatot a gyenge lakáspiaci adat is csak kissé tudta lehűteni. A Dow 109 pontos emelkedéssel, 1 százalékos nyereségben járt, az S&P−500 0,5 százalékos pluszban, a Nasdaq viszont 0,5 százalékos mínuszban állt.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet