Az előző negyedévnél valamivel szerényebb, átlagosan 58 milliárdos nettó profitot várnak a Moltól a Napi Gazdaság által megkérdezett elemzők, ami az INA nyereségéből a horvát államra és a kisebb részvényesekre jutó rész levonása után 45 milliárd forint lehet. Az üzletieredmény-becslések konszenzusa 80 milliárd forint. A nyereség döntő részét most is a magas olajárak miatt jól teljesítő kitermelési üzletág produkálhatja, amelytől 81 milliárdos forintos üzleti eredményt vár a megkérdezett hét befektetési szolgáltató elemzője. Ez az összeg nagyjából megfelel az előző negyedévben a társaság húzóüzletága által termelt profitnak.
A finomítás-kereskedelem üzletág viszont sokkal kevesebb elégedettségre adhat okot a Mol-befektetőknek, a finomítóktól átlagosan alig 8,4 milliárd forint üzleti eredményt várnak az elemzők. Ráadásul, mint Pletser Tamás, az ING elemzője elmondta, a szerény teljesítmény várhatóan jövőre is jellemző lesz majd, hiszen az egész európai piacot túlkapacitás és a fogyasztás stagnálása, sőt hazánkban annak csökkenése jellemzi. Az előző negyedév 32 vagy a tavalyi év hasonló időszakának 22 milliárdos eredményéhez képest ez valóban szerénynek mondható, az egyetlen javulásra utaló tényező a rijekai finomító felújítása első ütemének befejezése, ami javíthatja majd az eredményt.
Szezonális okokból és a szabályozás változása miatt gyengén teljesíthetett a gázüzletág is, a 13 milliárdos üzleti eredmény alatta maradhat az előző és a tavalyi második negyedévinek is (18, illetve 20 milliárd forint). Bár a jövő kedden megjelenő gyorsjelentés a becslések szerint nem lesz gyenge, több megkérdezett elemző véleménye szerint nagy valószínűséggel semmilyen hatással nem lesz az árfolyamra a tőkepiacok jelenlegi viszonyai közepette.
