BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább emelte várakozásait a Graphisoft

2011. augusztus 9. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A második negyedévben is javult a Graphisoft Park eredménye, az ingatlancég 1,98 millió eurós bevételről és 305 ezer eurós adózott nyereségről számolt be tegnap tőzsdezárás után közzétett gyorsjelentésében. A társaság negyedévről negyedévre folyamatosan tudja növelni kihasználtsági mutatóját, ami az elmúlt negyedévben már 85 százaléknál járt az előző negyedév 84 és a tavalyi év hasonló időszakának 79 százalékával szemben.

A Graphisoft Park jelentősen visszafogta a marketingköltségeket és a kamatköltségek is jelentősen alacsonyabbak lettek. A jelentés szerint a marketingtevékenység megtette hatását, így sikerült az egyre magasabb kihasználtsági mutatót elérni. A költségek ezáltal az előző év hasonló időszakához képest jelentősen csökkentek, 311 ezer euróról 245 ezer euróra az utolsó negyedévben. A nyereség így ugrásszerűen tudott nőni az előző év hasonló időszakához viszonyítva. Ez a folyamat már látszott az előző negyedéves jelentésben is, akkor a társaság meg is emelte várakozásait a korábbi tervekhez képest.

A mostani gyorsjelentésben újabb emelésre került sor. Így, bár a Graphisoft Park bevételek terén változatlanul 7,9 millió euróra számít, az EBITDA soron a korábban már megemelt 7 millió euróhoz képest ezúttal 7,1 milliós prognózisra módosult. Üzemi eredményterv tekintetében már 3,4 millió eurót várnak, adózott eredményből pedig elérte a kerek egymillió eurót az előrejelzés.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet