A globális részvénypiacokról a múlt heti pánikhangulat 2,5 ezer milliárd dollárt tüntetett el. Az európai és amerikai vezető indexek évek óta nem zártak olyan rossz hetet, mint a múlt heti. Az FTSE−100 és a DAX 2,7, míg a CAC−40 1,2 százalékos veszteségben zárt pénteken. A Stoxx Europe 600 index 1,8 százalékos veszteségben − 2010 júliusa óta nem látott mélységben − zárt, a héten pedig 10 százalékot zuhant. Az USA-ban a Dow ugyan 0,5 százalékos pluszban végzett, de az S&P−500 0,1, a Nasdaq 0,9 százalékos veszteségben maradt. Az egész hétre a Dow 5,8, az S&P−500 7,2, a Nasdaq 8,1 százalékos veszteséget könyvelhetett el. A Dow-nak a 2009. március 6-ai, az S&P−500-nak a 2008. november 12-ei hét óta nem volt ilyen rossz hete. A piaci hangulatot egyértelműen az adósságválság miatti félelem uralta és rángatta. Európában az árupiaci részvények voltak a legnagyobb vesztesek. A pénzügyi szektoron lecsapódott válsághangulat egyik áldozata az RBS volt, ami közel 7 százalékot zuhant. Az Allianz SE 3 százalékot bukott a görög leírások következtében a várttól elmaradó eredménye miatt. Mindezek ellenére a nyertesek között kiemelkedő volt a francia Natixis bank 11 százalékos ugrása, szintén gyorsjelentésnek köszönhetően, illetve az olasz és spanyol bankok: az UniCredit S.p.A például 2 százalékkal drágult. Az olasz FTSE MIB index 0,6 százalékkal gyengült, míg a spanyol IBEX 35 stagnált. Az olasz vezető index a hétre 13 százalékos veszteséget könyvelhetett el.
Az USA-ban hektikusan mozogtak az indexek, a Dow több mint 400 pontos sávban mozgott: a kereskedés eleji 171 pontos pluszból több mint 200 pontos zuhanás lett, majd végül 61 pontos nyereségen állapodott meg. Itt a blue chipek között a Bank of America bukott a legnagyobbat, 7,5 százalékos zuhanással. A bank közölte, hogy a Fannie Mae és Freddie Mac rossz jelzálogaira váratlan visszatérítési igények jelentkeztek.
