A keddi kereskedés is ideges hangulatban indult, már a délelőtti órákban 245 forint fölött járt a svájci frank árfolyama, a beállított új csúcsot este hét körül 249,37-nél érte el. Az alpesi deviza az euróval és a dollárral szemben is rekordszintre erősödött: előbbinél 1,0947-ig, utóbbinál 0,7709-ig ment a kurzus. A folyamatnak azonban még nincs vége − vélekedett Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője. Az eurót délután 270,63, a dollárt 190,35 forinton jegyezték, 1,4219 dolláros euróárfolyam mellett. A keddi hangulatot Ruzsonyi szerint az eurózónás adósságválság miatti aggodalmak határozták meg ismételten, amelyet a rekordmagasságokba emelkedő olasz, spanyol és belga 10 éves kötvényhozamok is jeleztek.
A keddi három hónapos dkj-k aukcióján 1,1-szeres túljegyzés mellett a meghirdetett 40 milliárdos mennyiségből 27 milliárd forintra fogadott el ajánlatokat az ÁKK. A kialakult átlaghozam 5,72 százalék lett, ami a hétfői másodpiaci benchmarknál 8 bázisponttal kisebb. A másodpiacon a három hónapos dkj-k hozama stagnált, a többinél 3−10 bázispontos volt a hozamemelkedés. A referenciaátlag 5,80 és 7,56 százalék között szóródik.
