BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Behozta hétfői veszteségét a forint

2011. július 20. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Hatalmas lendülettel kezdte a napot a magyar deviza, egészen a 270-es szintig jutott az euró/forint kurzus. Innen azonban visszafordult, amit Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője részben azzal magyarázott, hogy ez a szint támasszá kezd válni, így nem ment alá a keresztárfolyam. A nap egészét tekintve a forint behozta azt, amit hétfőn elveszített, kedden felülteljesítő volt a régiós devizák között. A szakember szerint a következő napokban az euró/forint 270 és 275 között mozoghat. Az eurót délután öt óra körül 271,38 forinton jegyezték. A dollár 191,20 forintot ért 1,4193 dolláros euróárfolyam mellett. A svájci frankkal szemben 233,51 forintra erősödött a magyar deviza.

A keddi aukción közel háromszoros lefedettség mellett 50 milliárd forintnyi 3 hónapos dkj-t értékesített az ÁKK, 5,72 százalékos átlaghozam mellett, ami az egy héttel korábbinál 3, a hétfői másodpiaci benchmarknál 5 bázisponttal kisebb. Az állampapírok másodpiacán többnyire csökkentek a hozamok: a 3 és 6 hónapos dkj-kat kivéve mérséklődtek a hozamok. Előbbi stagnált, utóbbi 2 bázisponttal emelkedett, a többi lejárat esetében 2−5 bázispontos csökkenést regisztrált az ÁKK. A referenciaátlag 5,80 és 7,40 százalék között szóródott.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet