Az FTSE−100 0,5, a DAX 1,7, a CAC−40 1,5 százalékos pluszban zárta a keddi kereskedést. A Stoxx Europe 600 indexe 0,8 százalékot erősödött. A Reuters szerint az optimista hangulatot az alapozta meg, hogy a kínai adatok azt mutatták, az ázsiai ország elkerülheti a kemény landolást, ami enyhített a globális gazdasági fellendülést övező aggodalmakon. A piacok meglehetősen hamar kiheverték a hétfő késő esti agresszív görög leminősítést, ami vélhetően csak annak köszönhető, hogy az indexek kellően alacsony szintet értek már el. A bankok ezúttal a nyertesek oldalán álltak: a BNP Paribas, a Banco Santander és az UniCredit 2,2 és 2,5 százalékkal drágult. Ezenkívül nagyot ugrottak a Renewable Energy Corp. részvényei, miután az UBS tartásról vételre minősítette fel a cég papírjait. Az ING Groep NV 3,2 százalékot rallyzott egy Wall Street Journal-hírnek köszönhetően, miszerint a cég vezetése − amely ugyan nem kommentálta a hírt − a bank amerikai online-divíziójának egy lehetséges vevőjéről tárgyalhat. A DAX-ot leginkább a Deutsche Telekom AG húzta, 2,9 százalékos nyereséget könyvelhetett el keddre. A fő indexen kívül a német piacon jelentős emelkedést ért még el a Q-Cells SE is, amelynek papírjai 6,5 százalékkal drágultak, miután az UBS tartásról eladásra javította ajánlását a cég papírjaira. Az elmúlt időszakban nagy veszteségeket szenvedett Nokia papírjai is 1,6 százalékkal drágultak, miután a cég bejelentette, hogy megállapodásra jutott az Apple-lel egy szabadalmi ügyben. A svéd Ericsson AB 1,7 százalékkal emelkedett, miután a cég bejelentette, hogy megveszi az amerikai szoftveres és egyéb szolgáltatásokat nyújtó Telcordiát 1,15 milliárd dollárért.
A Wall Streeten is alapvetően optimista hangulat uralkodott lapzártánkkor: a Dow 1,2, az S&P−500 1,4, a Nasdaq 1,6 százalékos nyereségben állt. A jó hangulatot a májusi kiskereskedelmi adatok alapozták meg, miután a forgalom a vártnál kisebbet esett.
