Az inkább kedvezőtlen nemzetközi, főként európai részvénypiaci hangulat alól a BUX index sem tudta kivonni magát, és bár először pluszban kezdett, az első negyedóra után aláhullott. Ettől kezdve egész nap 50−150 pontos mínuszban mozgott, végül negyedszázalékos eséssel, 24 375 ponton búcsúzott. A 16,5 milliárd forintos napi részvényforgalom az idei átlagnak megfelelő volt. A határidős BUX viszont 89 ponttal emelkedett, valószínűleg nap végi pozíciózárások következtében.
A kereskedés vége előtt volt egy kis élénkülés, főleg az OTP-nek köszönhetően, amely napközben szintén mínuszban járt, de végül sikerült az előző tőzsdenapi záróár, 6321 forint fölé emelkednie, így 6336 forinton végzett. Nem úgy a közgyűlését ma tartó Magyar Telekom, amely a végén még bele is húzott az esésbe, végül hat forinttal, 608-ra ment le. A gyógyszerkasszával kapcsolatos nem túl kedvező hírekre a Richter végül egyszázalékos olcsóbbodással reagált és 38 130 forint zárt, de napközben ennél jóval alacsonyabban, 37 340-en is megfordult. Az Egis is megsínylette a napot, folyamatosan lefelé csorgott, végül két százalékkal, 18 600 forintra értékelődött le. Az FHB-t napközben alaposan megrángatták, de végül csak egyetlen forinttal ment feljebb az ára. A Mol a nap nagy részét kevéssel a vízvonal felett töltötte, csak néha-néha szúrt le a pénteki záróár alá, és 25 400 forinton, 0,2 százalékos emelkedéssel zárt. A minimális vagy csekélyebb forgalmú cégek körében erős mozgások voltak, durván, 7−12 százalékkal esett a Kreditjog, a Pannon-Váltó, a Pannon-Flax, a Phylaxia, a Forrás és az econet, míg a Csepel és a Bookline szépen emelkedett. A CIG Pannónia kilenc forinttal, 867 forintra esett, pedig a nap elején volt 880 forint körül is.
