Magyarország rábocsátást kezdeményezett a márciusban 750 millió dollár értékben kibocsátott harmincéves dollárkötvényre. A további kibocsátás teljes mértékben egyenértékű és helyettesíthető lesz a 2011. március 29-én 750 millió dollár értékben kibocsátott, 7,625 százalékos hozamú, 2041-ben lejáró kötvénnyel − tartalmazza az amerikai értékpapír-felügyeletnek benyújtott kibocsátási tájékoztatót kiegészítő dokumentum. A rábocsátás időzítéséről és összegéről nincs még hír.
Az ÁKK korábbi közleménye szerint március 24-én rendezték az ország idei első nemzetközi kötvénykibocsátását. A hárommilliárd dollár összegű, tízéves futamidejű, évi 6,375 százalékos fix kamatot fizető sorozat hozama 3,10 százalékkal, a 750 millió dollár összegű, harmincéves futamidejű, 7,625 százalékos fix kamatot fizető sorozat hozama 3,30 százalékkal haladja meg a referenciának számító hasonló futamidejű amerikai kormánykötvények hozamát. A kötvénykibocsátás fő szervezői a BNP Paribas, a Citigroup és a Deutsche Bank voltak.
