BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dollárkötvényt készít elő az ÁKK

2011. március 24. csütörtök, 23:01

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ÁKK Zrt. mandátumot adott a BNP Paribas, a Citi és a Deutsche Bank pénzintézeteknek egy amerikai dollárban denominált benchmark kötvénykibocsátásnak a Magyar Köztársaság részére történő megszervezésére. A kibocsátásra és az árazásra a piaci körülmények függvényében kerül sor - tette közzé honlapján a szervezet. Információink szerint az ÁKK illetékese az utóbbi napokban, szerdáig a lehetséges befektetőkkel konzultált Amerikában. Megfigyelők szerint a kötvénykibocsátás körülményei jelenleg meglehetősen közel álnak az ideálishoz, erre utal például az erősödő forint - a hosszú idő után először 270 forint alá süllyedő euró -, a szolidan emelkedő kötvény- és részvényárak a hazai tőkepiacon. A Reuters IFR Investor Service úgy tudja, tízéves és harmincéves lejáratra bocsátják ki majd a papírokat. A tízéves kötvény hozamfelára körülbelül 3,25 százalékpont, a harmincévesé körülbelül 3,45 százalékpont lehet majd a hasonló lejáratú amerikai papírok hozama fölött. A tízéves amerikai államkötvény piaci hozama csütörtök délután 3,3685 százalék, a harmincévesé 4,45 százalék volt. A legutóbbi magyar dollárkötvény a tavaly januárban kiadott, kétmilliárd dolláros, tízéves futamidejű sorozat volt, annak hozamfelára a kibocsátáskor 2,65 százalékpont lett. Az amerikai felügyelet (SEC) még februárban engedélyezett Magyarországnak maximum ötmilliárd dollár értékben állampapír-kibocsátást. A tavaly decemberben ismertetett idei finanszírozási tervek szerint az ÁKK még az első félévben szándékozta az ebben az évben lejáró devizaadósság megújításának finanszírozását devizakötvényekkel (Napi Gazdaság, 2010. december 22.)

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet