Az ÁKK Zrt. mandátumot adott a BNP Paribas, a Citi és a Deutsche Bank pénzintézeteknek egy amerikai dollárban denominált benchmark kötvénykibocsátásnak a Magyar Köztársaság részére történő megszervezésére. A kibocsátásra és az árazásra a piaci körülmények függvényében kerül sor - tette közzé honlapján a szervezet. Információink szerint az ÁKK illetékese az utóbbi napokban, szerdáig a lehetséges befektetőkkel konzultált Amerikában. Megfigyelők szerint a kötvénykibocsátás körülményei jelenleg meglehetősen közel álnak az ideálishoz, erre utal például az erősödő forint - a hosszú idő után először 270 forint alá süllyedő euró -, a szolidan emelkedő kötvény- és részvényárak a hazai tőkepiacon. A Reuters IFR Investor Service úgy tudja, tízéves és harmincéves lejáratra bocsátják ki majd a papírokat. A tízéves kötvény hozamfelára körülbelül 3,25 százalékpont, a harmincévesé körülbelül 3,45 százalékpont lehet majd a hasonló lejáratú amerikai papírok hozama fölött. A tízéves amerikai államkötvény piaci hozama csütörtök délután 3,3685 százalék, a harmincévesé 4,45 százalék volt. A legutóbbi magyar dollárkötvény a tavaly januárban kiadott, kétmilliárd dolláros, tízéves futamidejű sorozat volt, annak hozamfelára a kibocsátáskor 2,65 százalékpont lett. Az amerikai felügyelet (SEC) még februárban engedélyezett Magyarországnak maximum ötmilliárd dollár értékben állampapír-kibocsátást. A tavaly decemberben ismertetett idei finanszírozási tervek szerint az ÁKK még az első félévben szándékozta az ebben az évben lejáró devizaadósság megújításának finanszírozását devizakötvényekkel (Napi Gazdaság, 2010. december 22.)
