Különösen az Elmű esetében jelentősen csökkenő osztalékjavaslatokat terjesztenek a részvényesek elé az áramszolgáltatók igazgatóságai. A budapesti áramszolgáltató 1700 forintot tervez elfogadtatni a részvényesekkel, az Émász közgyűlésére pedig 1400 forintos javaslat készült - derült ki a két cég közleményéből. (Ezek a tőzsdei információszolgáltatási szabályok lazítása miatt gyakorlatilag a gyorsjelentések helyettesítőinek tekinthetők.) A javasolt osztalékok jóval alacsonyabbak a tavalyinál, akkor az Elmű 2100, az Émász pedig 1600 forintot fizetett. A két társaság osztalékának csökkenése nem meglepő, hiszen - részben vélhetően a különadó miatt - jelentősen csökkentek az eredményeik, legalábbis anyavállalati szinten. Az Elműnek még ehhez az osztalékfizetési szinthez is igénybe kellett vennie az eredménytartalékát, a társaság adózás utáni nyeresége a közlemény szerint ugyanis csupán 7 milliárd 477 millió forint lett. Ezt 2 milliárd 849 millió forinttal kell kiegészíteni az eredménytartalékból ahhoz, hogy meglegyen a kiosztásra kerülő 10 milliárd 326 millió forint osztalékalap. Ugyanakkor a konszolidált eredménykimutatás szerint a társaság adózás utáni eredménye elérte a 21,385 milliárd forintot.
Az Émásznál némileg másképp a helyzet, a társaság anyavállalati eredménye 5,5 milliárd forint lett, amiből osztalékalapra 4,271 milliárd forint jut, a fennmaradó 1,234 milliárd forint pedig az eredménytartalékba kerül. A konszolidált eredménykimutatás ugyanakkor 14,77 milliárd adózás utáni eredményt mutat 98,8 milliárdos mérlegfőösszeg mellett. Az anyavállalati mérlegfőösszeg ennél jóval magasabb, 118,6 milliárd forint. Az Elmű esetében ugyanez a különbség még nagyobb, a konszolidált mérlegfőösszeg 205 milliárd, míg az anyavállalati 324 milliárd forint lett az évekkel ezelőtt az anyavállalati mérlegben végrehajtott eszközfelértékelés miatt.
