BUX 138439.02 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább javultak a Mol kurdisztáni eredményei

2011. március 22. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol Nyrt. párhuzamosan a Gulf Keystone Petroleum Ltd.-vel bejelentette, hogy a kurdisztáni Shaikan mezőn végrehajtott második lehatároló fúrásuk naponta 8064 hordó olajat, 2,44 millió köbláb (393 hordó olaj-egyenértékes) hozamot hozott. A rétegvizsgálati körülmények ismeretében feltételezhető, hogy a termelési fázisban magasabb hozam is elérhető - jelentette be a Mol a BÉT honlapján. A Shaikan-2 kút rétegvizsgálatát 1792 m és 1836 m között, a jura korú tároló felső, 44 m vastagságú szakaszában végezték el. A feltörő olaj minősége 260 API, ami lényegesen jobb mint a korábbi fúrás 180 API-s értéke.

A Mol ebben a mezőben 20 százalékos részesedéssel rendelkezik 100 százalékos leányvállalatán, a Kalegran Ltd.-n keresztül, a mező operátora pedig a Gulf Keystone Petroleum, amely 75 százalékos részesedéssel bír. A maradék a Texas Petroleum kezében van, de mindezek a részesedések később módosulhatnak az állam harmadik fél kijelölési joga (15 százalék) és az állami részesedés (20 százalék) miatt, amelyek minden szereplő részesedését arányosan csökkenthetik.

A Mol számára ez újabb kedvező, de feltehetően már jórészt beárazódott hír. A kurdisztáni kutatástól már lassan egy éve kedvező fejleményeket vár a piac, ugyanakkor még éveket kell várni addig, hogy igazán jelentős mennyiség kitermelésére kerülhessen sor.

A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet