BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ki korán kel, japán részvényeket lel?

2011. március 17. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Három regionális német tőzsde is bejelentette, hogy egy órával korábbra hozza nyitását: Stuttgartban április 1-jétől, Hamburgban és Hannoverben március 28-ától reggel nyolckor indul a kereskedés a tőzsdén - írja a FondsProfessionell.de. Jelenleg mindhárom piacon kilenckor kezdenek, és este nyolcig lehet üzleteket kötni. A lépés egyik előnyeként említik, hogy a közép-európai idő szerint reggel hétkor záró tokiói és nyolckor búcsúzó sanghaji tőzsdék eseményeihez a németek így korábban tudnak majd alkalmazkodni, és ami talán még fontosabb, még a Xetra-rendszer kinyitása előtt.

Mivel a globális kereskedési rendszerek 24 órán keresztül nyitva vannak, befektetőink gyorsabban reagálhatnak majd például az Ázsiából jövő hírekre - mondta Christoph Lammersdorf, a stuttgarti tőzsde igazgatóságának elnöke. A plusz egy órában mindenesetre nem minden értékpapír kereskedelme nyílik meg, de lehet üzletelni német indexekkel, külföldi részvényekkel és néhány kötvény jellegű termékkel is.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet