Három regionális német tőzsde is bejelentette, hogy egy órával korábbra hozza nyitását: Stuttgartban április 1-jétől, Hamburgban és Hannoverben március 28-ától reggel nyolckor indul a kereskedés a tőzsdén - írja a FondsProfessionell.de. Jelenleg mindhárom piacon kilenckor kezdenek, és este nyolcig lehet üzleteket kötni. A lépés egyik előnyeként említik, hogy a közép-európai idő szerint reggel hétkor záró tokiói és nyolckor búcsúzó sanghaji tőzsdék eseményeihez a németek így korábban tudnak majd alkalmazkodni, és ami talán még fontosabb, még a Xetra-rendszer kinyitása előtt.
Mivel a globális kereskedési rendszerek 24 órán keresztül nyitva vannak, befektetőink gyorsabban reagálhatnak majd például az Ázsiából jövő hírekre - mondta Christoph Lammersdorf, a stuttgarti tőzsde igazgatóságának elnöke. A plusz egy órában mindenesetre nem minden értékpapír kereskedelme nyílik meg, de lehet üzletelni német indexekkel, külföldi részvényekkel és néhány kötvény jellegű termékkel is.
