A hazai befektetési alapok túlnyomó többségét kezelő Bamosz tagjai által kezelt alapok vagyona a piaci teljesítmények hatására összesen 13,2 milliárd forinttal nőtt februárban, ezzel párhuzamosan 17,1 milliárd forintot fektettek be újonnan a befektetők - derül ki a szervezet jelentéséből. A hónap végén így 0,8 százalékos bővülést követően 466 hazai alapban összesen 3886 milliárd forintot kezeltek. A hagyományosan lakossági termékeknek számító alapfajták közül csak az ingatlanalapok tudtak friss tőkét vonzani, a többi, mint a pénzpiaci, garantált és rövid kötvény kategóriák, nem. Friss tőke érkezett viszont az intézményi befektetők jóvoltából a kockázatosabb részvény- és származtatott alapokba, míg a magánszemélyek februárban is inkább visszaváltottak ezekből. A jelentős decemberi tőkekivonás azonban idén év elejére mérséklődött.
A belföldi értékpapírok februárban is jól szerepeltek, az összesített hozamokat viszont csökkentette a fejlődő piaci, elsősorban ázsiai részvények gyengélkedése, továbbá a forint erősödése is rosszul hatott a devizabefektetésekre - írja a szervezet. Az intézményi befektetők folytatták a nyilvános alapokból zártkörű alapok felé történő tőkeátcsoportosítást is.
