BUX 138439.02 0,59 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az árfolyam miatt mondott le jutalmáról a UBS-vezér

2011. március 6. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Másodszor is bónusz nélkül marad a svájci UBS vezérigazgatója - közölte a társaság. Oswald Grübel - akinek a vezetésével tavaly a válság kitörése óta először termelt profitot a svájci nagybank - a részvényárfolyam emelkedésének tavalyi elmaradása miatt mondott le immár másodszor éves bónuszáról. A vezető éves alapfizetése egyébként 2009 februárja, a céghez való belépése óta ugyannyi, 3 millió frank. Grübelt a bank válságból való kilábalásának elősegítése, illetve az amerikai hatóságokkal való viták során megtépázott hírnevének helyreállítása érdekében csábította át a nagy rivális Credit Suisse-től a UBS. A pénzintézet az ő vezetésével tavaly már 7,2 milliárd svájci frank profitot termelt és számottevő sikereket ért el a gazdag ügyfelek tőkekivonásának feltartóztatásában.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet