BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magasról a legszebb lecsúszdázni

2011. március 2. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben a piacon itthon jobbára a kormány által bejelentett reformcsomagot próbálták megemészteni a befektetők, az európai kereskedésben pedig nem volt túl rózsás a tőkepiaci hangulat, a forint először látványosan gyenge volt. Az euró 273,5 forint fölé szökött reggel, valamivel még magasabbra, mint kedd este, később egész nap lefelé csorgott az árfolyama, a nap végére, négy óra körülre 270,6 forint környékére süllyedt. Nagyon hasonló pályát írt le a dollár és a svájci frank is, az amerikai deviza a nap elején kis híján elérte a 200 forintos határt is, délután viszont már csak 195,30 forinton jegyezték. A svájci frank is alaposan megijeszthette a befektetőket, de a reggeli 214,20 forintos csúcs ellenére 211,5 forint körül ingadozott a munkaidő végén, ami szintén jobb, mint az előző napi helyzet. A másodlagos állampapírpiacon a referenciahozamok kismértékben, 2-5 bázisponttal csökkentek. Kivéve a hat és tizenkét hónapos papíroknál, ahol nem volt változás, és az ötéves kötvényeknél, ahol a korábbi, 2016-os lejáratú papír helyét egy 2017-es vette át, így ott csak technikai jellegű hozamemelkedésről beszélhetünk.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet