Kiegyezett az Orco vezetése a társaság tőkeemelését tavaly áprilisban megtámadó részvényesekkel - jelentette be tegnap az ingatlanfejlesztő társaság a BÉT honlapján. A Millenius, Fideicom, Clannathone és Bugle cégek eddig perrel támadták a társaság tavaly július 8-i közgyűlésének határozatait, illetve az áprilisban több lépcsőben végrehajtott tőkeemeléseket. A mostani megegyezéssel a részvényesek kivétel és feltétel nélkül visszavonták összes követelésüket, amit Jean-Francois Ott vezérigazgató örömmel üdvözölt, utalva arra, hogy bár a megfelelő jogi érveik meglettek volna a határozatok megvédésére, jelentős idő- és költségmegtakarítást jelent, hogy a további pereskedéstől eltekinthetnek. A pereskedés tavaly azt követően kezdődött, hogy a Millenius vezetésével néhány részvényes először le akarta váltani az Orco menedzsmentjét, majd amikor ez nem sikerült, arra hivatkozva, hogy elővásárlási joga lett volna a tőkeemelés során kibocsátott részvényekre, azt kérte a luxembourgi bíróságtól, nyilvánítsa semmissé a tőkeemeléseket. Ezek során az igazgatósághoz közelálló befektetők a tőzsdei ár alatt 25 és 33 százalékkal juthattak a cég közel húsz százalékát képviselő részvénymennyiséghez.
