A Pioneer befektetési alap, az Egyesült Államok harmadik legrégibb befektetési alapja rekordot döntött: 1928. februári alapítása óta kumulált teljes hozama meghaladta az egymillió százalékot - közölte lapunkkal a hazai Pioneer Investments. Ez azt jelenti, hogy ha valaki az induláskor, 1928-ban 1000 dollárt fektetett volna a Pioneer A sorozatának jegyeibe, akkor tavaly év végén 10,73 millió dollárt ért volna befektetése. Ez 11,89 százalékos évesített hozam, miközben az S&P-500 tőzsdeindex hozama (osztalékok újrabefektetésével) évi 9,55 százalék lett volna. Amerikában 1930-at megelőzően mindössze nyolc befektetési alapot, 1940-et megelőzően pedig 36-ot indítottak el.
