Az USA értékpapír- és tőzsdefelügyelete (SEC) engedélyezte Magyarországnak legfeljebb 5 milliárd dollár értékű állampapír kibocsátását az amerikai piacon - erősítette meg Borbély László András, az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) általános vezérigazgató-helyettese pénteken az MTI-nek. Az ÁKK idén összesen négymilliárd euró (5,4 milliárd dollár) értékben tervez külföldi devizában denominált kötvényt kibocsátani. Ezzel a lejáró adósságot és az IMF és az Európai Unió 2008-as hitelcsomagjából esedékes kétmilliárd eurót fizetheti vissza. A lépés arra utal, hogy - bár az idei külföldi lejáratok euróban vannak - az ÁKK fenntartja a dollárban történő kibocsátás lehetőségét is. A magyar állam öt év szünet után legutóbb 2010 januárjában bocsátott ki dollárkötvényt.
