Török Mihály és Forgó Ferenc eladták a FirstFund Alapkezelőben levő részesedésüket, a társaság vevője a Fortis Private Equity Vagyonkezelő és Befektetési Zrt. - jelentették be az alapkezelő honlapján. A cég két igazgatósági tagja is megváltozott a napokban, Török Mihály vezérigazgatóként azonban helyén maradt. Információink szerint a vevő az SCD-ingatlancsoporthoz köthető vállalkozás, így szinte biztos, hogy a jövőben ebből az irányból származó ingatlanportfóliót is kezel majd a társaság. Az alapkezelő eddig csak egy alapot kezelt, a FirstFund Intézményi Ingatlan Alapot, amely 2007 végén indult és jelenleg 5,3 milliárd forint körül van a tőkéje. Hitelek segítségével ennél valamivel nagyobb értékű ingatlanvagyona van. A pénzügyi válság ezt az alapot sem hagyta érintetlenül, 2009 végén a befektetési jegyek árfolyama mintegy 17 százalékkal csökkent, azóta ennek körülbelül a felét tudta visszanyerni. Az SCD-csoportnál az alapkezelővel kapcsolatos tervekről egyelőre nem kívántak nyilatkozni.
