Felfüggesztette termelését a részben Mol-tulajdonban álló INA olajvállalat Egyiptomban, keddig munkavállalói egy részét is kivonja az országból - közölte az MTI-Eco a horvát Banka üzleti napilap internetes kiadására hivatkozva. A Sidi Rahman olajmezőn folyó kitermelési munkálatokat az országban uralkodó instabilitás miatt kellett felfüggeszteni. A mező csak 50 százalékban az INA-é, a másik fele az RWE Dea társaság kezelésében van. Az INA 1994 óta összesen nyolcmillió hordó olajat termelt ki Egyiptomban. Termelési szempontból az INA és a Mol Egyiptomot az egyéb nemzetközi országok közé sorolja Angolával, Kamerunnal, Namíbiával, Jemennel, Ománnal és Indiával együtt. A Mol 2009-es adatai szerint ezekben az országokban együttesen naponta 3,8 millió hordó kőolajat termelt.
