BUX 138454.61 0,6 %
OTP 44380 0,91 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Leáll az INA a Sidi Rahman-mezőn

2011. január 31. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Felfüggesztette termelését a részben Mol-tulajdonban álló INA olajvállalat Egyiptomban, keddig munkavállalói egy részét is kivonja az országból - közölte az MTI-Eco a horvát Banka üzleti napilap internetes kiadására hivatkozva. A Sidi Rahman olajmezőn folyó kitermelési munkálatokat az országban uralkodó instabilitás miatt kellett felfüggeszteni. A mező csak 50 százalékban az INA-é, a másik fele az RWE Dea társaság kezelésében van. Az INA 1994 óta összesen nyolcmillió hordó olajat termelt ki Egyiptomban. Termelési szempontból az INA és a Mol Egyiptomot az egyéb nemzetközi országok közé sorolja Angolával, Kamerunnal, Namíbiával, Jemennel, Ománnal és Indiával együtt. A Mol 2009-es adatai szerint ezekben az országokban együttesen naponta 3,8 millió hordó kőolajat termelt.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet