BUX 139021.14 1,01 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felmentették az OMV-vezért

2011. január 27. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Felmentette a bécsi bíróság Wolfgang Ruttenstorfert, az OMV vezérigazgatóját a bennfentes kereskedés vádja alól - értesült az MTI-Eco. A vezérigazgatót egy Mol-tranzakcióval összefüggésben vádolták meg tavaly novemberben. Ruttenstorfer 2009. március 23-án OMV-részvényeket vásárolt, egy héttel az előtt, hogy a vállalat bejelentette a megállapodást az OMV 20,2 százalékos Mol-részesedé­sének eladásáról 1,4 milliárd euróért, a piaci ár kétszereséért. A tárgyalást vezető bíró a felmentést azzal indokolta: nem lehetett közvetlen ok-okozati kapcsolatot megállapítani a Mol-részesedés értékesítése és Ruttenstorfer részvényvásárlása között.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet