Felmentette a bécsi bíróság Wolfgang Ruttenstorfert, az OMV vezérigazgatóját a bennfentes kereskedés vádja alól - értesült az MTI-Eco. A vezérigazgatót egy Mol-tranzakcióval összefüggésben vádolták meg tavaly novemberben. Ruttenstorfer 2009. március 23-án OMV-részvényeket vásárolt, egy héttel az előtt, hogy a vállalat bejelentette a megállapodást az OMV 20,2 százalékos Mol-részesedésének eladásáról 1,4 milliárd euróért, a piaci ár kétszereséért. A tárgyalást vezető bíró a felmentést azzal indokolta: nem lehetett közvetlen ok-okozati kapcsolatot megállapítani a Mol-részesedés értékesítése és Ruttenstorfer részvényvásárlása között.
