Rég nem látott számban jöttek el a részvényesek az Egis éves közgyűlésére, az alaptőke 71 százalékát képviselték, amiből 51 százalék a fő tulajdonos francia Servier részesedése. Marosffy László gazdasági vezérigazgató-helyettes elmondta, cége stratégiai piacain elérte célkitűzéseit, jól tudott növekedni a 2009/2010-es üzleti évben, míg egyéb piacainak átmeneti visszaesését költségcsökkentéssel ellensúlyozta.
Az Egis konszolidált IFRS szerinti árbevétele 119 milliárd forint volt, ami kétszázalékos növekedés. A magyar piac forgalma 4, a FÁK-export 16, a kelet-európai kivitel pedig 9 százalékkal nőtt. A tárgyévi és a következő évi jó forgalom alapja a nagyszámú új termék, a magyar piacon hét, a stratégiai piacokon kilenc új bevezetés történt. Tovább nőtt a fedezeti hányad, éves szinten 56,1 százalékra. Az üzleti eredmény 15,5 milliárd forint volt, ami 10 százalékos növekedésnek felel meg. Az Egis adózás előtt 17,8 milliárdos nyereséget ért el, ez 22 százalékkal magasabb, mint egy éve. A konszolidált adózott eredmény 16,783 milliárd forint, részvényenként 2156 forint volt.
Marosffy kiemelte a dél-koreai Celltrionnal kötött szerződést, amely szavai szerint 2013-tól a növekedés jelentős forrása lesz. A részvényesek megszavazták a 934 millió forintos, azaz részvényenként 120 forintos - már hagyományosnak mondható - osztalékot. Marosffy László nyugdíjba vonulása miatt lemondott igazgatósági tagságáról, utóda a pénzügyi igazgatói székben és az igazgatóságban is Poroszlai Csaba stratégiai kontrollingigazgató (korábban a Béres Rt. pénzügyi igazgatója).
