Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) a szokásos naptári negyedéves helyett február-áprilisi kibocsátási tervet tett közzé, ami feltehetően a tervezés nehézségeire, bizonytalanságára utal (lásd például a februárra ígért reformbejelentéseket, illetve a nyugdíjpénztári vagyonok sorsát). E szerint a lejáró, valamint visszavásárolandó államkötvények és kincstárjegyek összértéke (1353 milliárd forint) 75 milliárddal haladja majd meg a kibocsátandókét (1278 milliárd forint) a szóban forgó három hónap alatt. Ennek oka lehet a kötvényeknél jelentkező komolyabb lejárati csúcs, ám szerepe lehet benne annak is, hogy amint decemberben elmondták, az első negyedév során devizakötvény-kibocsátásokat terveznek (Napi Gazdaság, 2010. december 22.).
A kötvényekből 320 milliárddal bocsátanak ki kevesebbet a lejáró és visszavásárlási aukción megvehető 640 milliárdnál, kincstárjegyekből 245 milliárddal többet, 690 milliárd forintnyit bocsátanának aukcióra a kifutó sorozatok értékénél. Februárban egy 203, áprilisban egy gigantikus méretű, 406 milliárdos kötvénysorozat jár le, és 30 milliárd forintnyi a kötvény-visszavásárlási keret.
Az egész éves terv ismertetésekor decemberben azt mondta az ÁKK, hogy ebben az évben a hiány finanszírozását döntően a forintpiacról oldanák meg, a törlesztendő devizaadósságot ugyanis piaci devizakötvényekkel csupáncsak éppen megújítanák. Körülbelül annyi, 742 milliárd forintnyi forintos állampapírt szeretne eladni az ÁKK, amennyit tavaly, bár a bizonytalanság, a tervezés nehézsége már akkor is érezhető volt.
