BUX 139080.21 1,06 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimistán tekint 2011-re az ING

2011. január 12. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elsősorban a feltörekvő országok gazdaságának húzóerejétől várja a világgazdaság növekedését ebben az évben az ING Investment Management - írja a cég éves elemzése. Az Obama-kormányzat és a Fed intézkedései nyomán az amerikai gazdaságtól is átlagon felüli teljesítményt remélnek, aminek az utóbbi két negyedévben már voltak is szerintük jelei. A cég szerint semmi akadálya annak, hogy 2011 a részvények éve legyen, historikus nézőpontból és a kötvényhozamokhoz hasonlítva egyaránt vonzónak tartja a részvénypiacokat. Ebbe az irányba mutatnak a várható vállalati eredmények, a jegybankok monetáris politikájából következő pénzbőség. Ami a kötvénypiacokat illeti, az európai, amerikai és japán tízéves hozamok emelkedését jelzi előre az elemzés a jegybankok kamatpolitikájának várható szigorodása miatt, és óvatosságra int az eurózónabeli perifériaországok kötvényeivel kapcsolatban.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet