A Goldman Sachs azt tervezi, hogy felfüggeszti a Facebook-részvényekre vonatkozó vételi megbízások fogadását, a céget ugyanis valósággal elárasztották megbízásaikkal a vevők - írja a Wall Street Journal Online. A befektetők egy része már csak a venni kívánt mennyiség kis részére számíthat. A keresletet több milliárd dollárra becsülik, miközben 1,5 milliárd dollárnyi részvény eladó. Bár a befektetők lelkesednek a világelső közösségi hálózat iránt, a lap felhívja a figyelmet, hogy a cég gazdálkodásáról, pénzügyeiről szóló információk is szűkösek, nemcsak a részvénykínálat.
Kedden ugyanakkor már szivárogtak ki információk a cég gazdálkodásáról, ezek szerint a 2009-es 777 millió dollár után tavaly a kétmilliárdot is elérhette a társaság árbevétele, a hírt azonban a Facebook szóvivője nem kommentálta. A Facebookban a Goldman és orosz befektetők nemrég vásároltak részesedést, ez a tranzakció már 50 milliárd dollárra értékelte a vállalat egészét. Ezután a Goldman intézményi befektetőknek és magánügyfelei egy részének kínál egy részvénycsomagot, de a kereslet minden képzeletet felülmúl, a befektetők előtt valószínűleg már a Google példája lebeg.
