BUX 138614.51 0,72 %
OTP 44540 1,27 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A horvát nyugdíjasok nem vennének INA-t

2010. december 21. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tiltakozik a horvát nyugdíjpénztári tagok érdekvédelmi szervezete, a MIROS az ellen, hogy a horvát nyugdíjalapok vásárolják az INA részvényeit a tőzsdén. Az egyesület szerint az ügylet, amellyel a nyugdíjalapok gyakorlatilag a Mol elől drágán vásárolják az INA-részvényeket, túl kockázatos. A MIROS szerint a vásárlások sértik a befektetésekre vonatkozó törvényi szabályozás alapelveinek többségét, így a biztonságot és a sokszínűséget. Ezzel a pénztártagok szociális biztonságát veszélyeztetik az alapkezelők. A szervezet a horvát pénzügyi felügyelet (a HANFA) hozzáállását is kritizálta, amely korábban azt közölte, hogy nem lát kivetnivalót a tőzsdei vásárlásokban, amelyekkel a nyugdíjalapok a Mol 2800 kunás vételi ajánlatának megjelenése óta 2830 kunán tartják az INA-részvények árát a tőzsdén. A Mol ajánlata január 14-ig él az INA-részvények 8 százalékára, mely a teljes közkézhányadnak felel meg. Ugyanakkor a tőzsdei forgalom alapján az ajánlatot követő felfüggesztés óta az újranyílt kereskedésben már legalább 2,6 százaléka gazdát cserélt a részvényeknek.

(A szerző rendelkezik Mol-részvényekkel.)

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet