A Fővárosi Ítélőtábla jogerős határozatával helybenhagyta a Fővárosi Bíróságnak az OJSC Surgutneftegas keresetét elutasító ítéletét - jelentette be a Mol a BÉT honlapján. A Szurgutnyeftyegaz 2009-ben kérte azon határozat hatályon kívül helyezését, amellyel a Mol igazgatósága elutasította az orosz társaság részvénykönyvi bejegyzését. A Szurgutnyeftyegaz az igazgatósági döntés következtében azóta sem tudott egyetlen részvényével sem szavazni a Mol közgyűlésein, noha azóta már volt közgyűlés, ahova megfigyelőként bejuthatott.
