BUX 138976.86 0,98 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Uniós segítséget kért a Szurgutnyeftyegaz Moszkvában

2010. november 3. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az orosz Szurgutnyeftyegaz konszern az Európai Unió segítségét kérte a Mol-részvénycsomag körüli helyzet megoldásához - derült ki Igor Szecsin orosz miniszterelnök-helyettesnek Günther Oettinger uniós energiaügyi biztossal tartott találkozóján kedden Moszkvában. Szecsin feltétlenül szükségesnek nevezte annak megoldását, hogy a Szurgutnyeftyegaz élhessen a piaci körülmények között másfél éve vásárolt részvények tulajdonosi jogaival - jelentette az MTI-Eco. "Az évi 65 millió tonna kőolajat kitermelő Szurgutnyeftyegaz tulajdonosként való belépése kétségtelenül erősíteni fogja a Mol piaci helyzetét a nyersanyaggal való ellátás terén" - mondta Szecsin és reményének adott hangot, hogy az Európai Unió részt vállal a kialakult helyzet megoldásában.
A felvetett kérdéseket a lehető legalaposabban meg fogjuk vizsgálni - válaszolta az uniós biztos. A Szurgutnál levő Mol-részvények kapcsán úgy tűnik tehát, minden fél mindent bevet azért, hogy a kialakult patthelyzetet feloldja. Ugyanakkor a megoldás egyelőre még nem is körvonalazódik, a Mol-részvényekkel az orosz cég továbbra sem szavazhat, a magyar állam részéről többször megszellőztetett vételi szándék pedig továbbra is teljesen bizonytalan. A legutolsó pletykát, amely szerint az MVM vásárolná meg a csomagot MFB-hitelből, az MVM cáfolta. Ugyanakkor amióta a Mátrai Erőmű tervezett bővítéséről az MVM és az RWE együttesen lemondott, az MVM kétségtelenül könnyebben találhatna forrásokat akár a Mol-részvénycsomag megvásárlására is.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet