A Mol kurdisztáni partnere, a Gulf Keystone Petroleum új lehatároló kút fúrását kezdte meg a Shaikan olajmezőn, ahol az elsőnek fúrt kút szeptember közepére várhatóan már kétéves hosszútesztjét kezdheti - jelentette be a mezőn 20 százalékos nem higított résszel bíró Mol. A Shaikan-3 nevű új lehatároló kút a Shaikan-1 kút közelében helyezkedik el és 1100 méterig mélyül a teszteredmények függvényében. (A lehatároló kutakat a már megtalált készletek további jellemzőinek, mennyiségének pontos feltárására használják.) A fúrás és a tesztelés várhatóan két hónapot vesz igénybe. A bejelentésből kiderül, hogy a Shaikan-1 kút egyre közelebb kerül a kitermelési szakaszhoz. A GPK szeptember közepétől várhatóan már a kút hosszútesztjét kezdi meg, ami 18-24 hónapig tart. Az ennek során kitermelt kőolajat a helyi piacon, Erbílben fogják értékesíteni.
