BUX 139067.65 1,05 %
OTP 44620 1,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új fúrás a Shaikan mezőn

2010. szeptember 5. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Mol kurdisztáni partnere, a Gulf Keystone Petroleum új lehatároló kút fúrását kezdte meg a Shaikan olajmezőn, ahol az elsőnek fúrt kút szeptember közepére várhatóan már kétéves hosszútesztjét kezdheti - jelentette be a mezőn 20 százalékos nem higított résszel bíró Mol. A Shaikan-3 nevű új lehatároló kút a Shaikan-1 kút közelében helyezkedik el és 1100 méterig mélyül a teszteredmények függvényében. (A lehatároló kutakat a már megtalált készletek további jellemzőinek, mennyiségének pontos feltárására használják.) A fúrás és a tesztelés várhatóan két hónapot vesz igénybe. A bejelentésből kiderül, hogy a Shaikan-1 kút egyre közelebb kerül a kitermelési szakaszhoz. A GPK szeptember közepétől várhatóan már a kút hosszútesztjét kezdi meg, ami 18-24 hónapig tart. Az ennek során kitermelt kőolajat a helyi piacon, Erbílben fogják értékesíteni.

Almás Andor
Almás Andor

Ez is érdekelhet