Tovább esett a magyar tőzsde pénteken, egyelőre azonban úgy látszik, fontos támasz felett maradt, hiszen a csütörtök esti amerikai szakadás ellenére mérsékelt maradt az itthoni esés. A BUX 1,3 százalékos mínuszban, 21 681 ponton zárt, napközben ennél lejjebb, 21 425 ponton is megfordult, ahonnan azért egy picit talpra tudott állni. A nap elején még 22 000 pont felett, azaz szerény pluszban is előfordult az index. A decemberi BUX-lejárat végül csak 0,7 százalékkal esett vissza, ami 22 200 pontos záróértéket jelentett. A vezető részvények közül az OTP 1,1 százalékkal, 5930 forintra csökkent. A bankrészvény 5750 forinton is megfordult, ahol a 200 napos átlag közeléből fordult meg az árfolyam. Úgy tűnik, a kifejezett medvepiac első támadását még elhárította a bikapiac. A nap eleji viszonylag jó hangulatban a bankrészvény 6000 forint felett is megfordult egy pillanatra.
A többi nagy papír közül a Mol két százalékkal, 17 400 forintra esett, az átlagnál nagyobb esés vélhetően megint az erősen erodálódó olajárnak tudható be. A Richter 1,7 százalékkal, 40 305 forintra csökkent, az Egis pedig az optimista elemzői ajánlások ellenére 4,4 százalékkal, 19 750 forintra zuhant. Emelkedett viszont a Magyar Telekom - a 0,3 százalékos plusz ugyan száguldásnak nem nevezhető, mivel azonban csütörtökön is ez a részvény tartotta magát viszonylag jól, így most az osztalékpapír tűnik a leginkább válságállónak. A kisebb részvények közül a TvNetWork árfolyama egyáltalán nem reagált a céget érintő rendőrségi vizsgálat hírére, kötés nem született rá. A nagyon illikvid Quaestor 15,4 százalékkal esett, míg a másik végletet 15,4 százalékos emelkedéssel a Pannunion mutatta be.
