Eladásról tartásra minősítette fel az OTP részvényeit a Raiffeisen elemzője, Herczenik Ákos, az ajánlás változtatása mellett a célárat pedig 4590 forintról 6289 forintra emelte. A jelentősen megemelt árfolyam indoka a masszív tőketartalék - mondta el a Napinak Herczenik. Az elemző szerint jelentősebb pénzállományát a bank több mindenre felhasználhatja. Az akvizíciókat ugyan előre nem lehet beárazni az árfolyamba, de amennyiben ezzel nem számol, akkor 2011-től jelentősebb osztalékot is fizethet a bank. Ráadásul a Raiffeisen legutolsó elemzése óta jelentős változás állt be az állampapír-piaci hozamkörnyezetben is, ami szintén a célár emelését indokolta.
