BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentősen emelt OTP-célárán a Raiffeisen

2010. május 24. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eladásról tartásra minősítette fel az OTP részvényeit a Raiffeisen elemzője, Herczenik Ákos, az ajánlás változtatása mellett a célárat pedig 4590 forintról 6289 forintra emelte. A jelentősen megemelt árfolyam indoka a masszív tőketartalék - mondta el a Napinak Herczenik. Az elemző szerint jelentősebb pénzállományát a bank több mindenre felhasználhatja. Az akvizíciókat ugyan előre nem lehet beárazni az árfolyamba, de amennyiben ezzel nem számol, akkor 2011-től jelentősebb osztalékot is fizethet a bank. Ráadásul a Raiffeisen legutolsó elemzése óta jelentős változás állt be az állampapír-piaci hozamkörnyezetben is, ami szintén a célár emelését indokolta.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet