A kezdeti jó hangulat gyorsan elpárolgott a hazai parketten, és a délután nagy eséssel nyitó amerikai piacok végképp mélybe taszították a magyar tőzsdét. A BUX ugyan a nap elején még 22 854 ponton is megfordult, a nap végére azonban 21 795 pontig hullott vissza, azután a zárásban egy kis felkötésnek köszönhetően 21 964 ponton, 3,5 százalékos mínuszban zárt. A decemberi határidős index értéke három százalékkal, 22 370 pontra esett. A vezető részvények közül a várakozásoknál kissé jobb gyorsjelentés - ahogyan egy nappal korábban az OTP-nél - nem segített a Mol árfolyamán sem. Az olajrészvény, vélhetően a mélybe hulló olajár miatt, az átlagnál sokkal nagyobb mértékben, 4,6 százalékkal esett, ami 17 750 forintos értéket jelentett. Ezzel a legnagyobbat zuhant a nagy papírok közül, az OTP például megúszta 2,4 százalékkal. Igaz, a bankpapír is nagyon fontos technikai szinthez érkezett, hiszen a legutóbbi jelentősebb esésénél is 5850 forint fogta meg. Csütörtökön a bankrészvény napi minimuma 5878 forint volt, zárásra azonban kicsit feljebb húzták, így 5995 forint lett a végső ára. A Richter 1,7 százalékkal, 41 000 forintra csúszott le, az Egis pedig 3,8 százalékkal, 20 610 forintra szánkázott vissza. Jól állta a sarat a Magyar Telekom, amiben szerepet játszhatott, hogy az állampapírpiacon nem volt nagyobb mozgás, nem nőttek lényeges mértékben a hozamok. A telekomcég így 1,5 százalékot esve 670 forinton fejezte be a napot. A szép számokkal előálló áramszolgáltatók ellenálltak az általános hangulatnak, az Elmű 0,7 százalékkal, az Émász pedig 0,5 százalékkal tudott emelkedni. Nagyon elhagyta viszont az ereje az FHB-t, a kisebbik bankpapír több mint öt százalékkal esett.
