BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rossz első negyedévet zárt a Pannon-Flax

2010. május 17. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Pannon-Flax rossz első negyedévi számokat publikált, miután a válság még mindig nagyon megviselte - tették közzé hétfőn a BÉT honlapján. A kedvező 2009. negyedik negyedév után ugyanis meglepően visszafogott lett a piac - fogalmaznak a gyorsjelentésben -, ami miatt az árbevétel 25,1 százalékkal, 332 millió forintra csökkent. Mivel a költségeket ennél kisebb mértékben tudták visszafogni, az üzemi veszteség 45 millió forintról 88 millióra nőtt. A 172 millió forintos pénzügyi veszteséget azonban sikerült egy év alatt minimális pluszba fordítani és az adózott profit a bázisidőszaki 217,2 millió forint veszteséggel szemben 79,4 millió forint mínuszra csökkent.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet