BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem fizet osztalékot az elszámolóház

2010. május 17. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Keler Elszámolóház és Értéktár Zrt. az eredménytartalékba teszi 1,546 milliárd forintnyi, nem konszolidált, magyar számvitel szerinti nyereségét - döntöttek a múlt hét pénteken megtartott éves rendes közgyűlésen. A társaság tehát nem fizet osztalékot a 2009. év után, jelentősen csökkentve ezzel a Budapesti Értéktőzsde eredményességét. A Keler már a 2008. év után sem fizetett osztalékot, de azt megelőzően, a 2007. év után a teljes nyereséget, 2,09 milliárd forintot megkapta osztalékként a két tulajdonos, a Magyar Nemzeti Bank (53,3 százalékkal) és a Budapesti Értéktőzsde. Utóbbi állítólag idén már méltányosnak érezte volna a fizetést, de a jegybank a Keler további feltőkésítését tartotta szem előtt. (Meg talán a tőzsdei elszámolást Bécsbe koncentráló osztrák terveket sem nézi jó szemmel.)

A közgyűlésen elfogadták a mérlegbeszámolókat is. A nemzetközi szabvány alapján (IFRS) 2,575 milliárd forint lett a konszolidált mérleg szerinti profit, szemben a tavalyi 3,17 milliárd forint nyereséggel.
A 2009. évi nem konszolidált beszámolót 52,05 milliárd, a konszolidált beszámolót 52,77 milliárd forint mérlegfőösszeggel hagyták jóvá a közgyűlésen. A tulajdonosok döntése szerint a Keler - az előző évhez hasonlóan - 12 milliárd forint készfizető garanciát vállalhat a 2010. évet lezáró közgyűlésig a Keler KSZF Kft. számára. A Keler KSZF Kft. vállal garanciát a klíringtagok pénzügyi kötelezettségeire és tavalyi, egymilliárdot meghaladó eredménye magyarázza a konszolidált és a nem konszolidált Keler-eredmény eltérését.
A közgyűlést követő felügyelőbizottsági ülésen döntés született arról is, hogy a testület elnöki posztját az MNB részéről Bartha Lajos tölti be, az elnökhelyettes pedig Tóth Attila lesz a tőzsde képviseletében.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet