Nagyon kedvezőtlen előjelekkel indult a kereskedés hétfőn a magyar tőzsdén. Ennek megfelelően jelentősebb mínuszban nyitott a BUX, ahonnan viszont elsőre megvették a piacot. Ez napon belül emelkedést hozott, ahonnan azért gyorsan lefordultak a mínuszba forduló amerikai indexek miatt. A nap végi felkötés eredményeként azonban napi csúcsán, 23 100 ponton zárt a BUX, ami még így is 0,4 százalékos mínuszt jelentett - a nap eleji 22 631 pontos minimumértékhez képest viszont kétszázalékos növekedést jelentett.
A decemberi határidő többet esett a BUX-nál, ez azonban főleg annak tudható be, hogy pénteken nagyon kitágult a kettő közötti különbség, ami eső piacon nem nagyon szokott sokáig megmaradni. Így a decemberi határidő 23 424 ponton, 1,2 százalékos mínuszban fejezte be a napot. A gyorsjelentését közzétevő FHB a trenddel szemben 2 százalékkal erősödött, ami 1448 forintos utolsó árat jelentett. Az OTP 0,03 százalékot tudott emelkedni, ez azonban csak a záró szakasz felkötésének tudható be. A bankpapír ugyanis a nap eleji pánik miatt 6081 forinton is megfordult, míg napközben a 6250 forintos ellenállását kerülgette alulról, illetve felülről. Végül azonban a felkötés eredményeként napi csúcsán, 6340 forinton fejezte be a napot a bankpapír. A vezető részvények közül a legjobban a Magyar Telekom papírja szerepelt, közel 2 százalékkal, 678 forintra drágult, ami azért volt érdekes, mert a hozam is növekedett a hét első napján, ami általában nem jó hír az osztalékrészvényeknek.
Az indexet ugyanakkor a Mol papírja húzta le, amely vélhetően az elmúlt napok olajárzuhanását árazta be a 2,3 százalékos eséssel. Ez 19 200 forintos utolsó árat jelentett, ami csupán 100 forinttal volt magasabb a napi minimumnál. A Richter csak 0,2 százalékot esett, ami 42 400 forintos záróárat jelentett.
