BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sikeres kötvénykibocsátás volt a FreeSoftnál

2010. május 13. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lezárult a FreeSoft Nyrt. zártkörű kötvénykibocsátása, amelynek a keretében a FreeSoft 2011/B jelű kötvényeket adott el 300 millió forint össznévértékben - tette közzé a társaság a BÉT honlapján. A kötvény futam- és kamatozási ideje 2010. május 10-től 2011. május 31-ig tart. Mivel 100 darab kötvényt bocsátottak ki, ezek névértéke 3 millió forint. A zártkörű kibocsátásban három intézményi és egy magánszemély vett részt. A kötvények évi 10 százalék kamatozásúak, a tőketörlesztés és a kamatfizetés egy összegben, a 2011. május 31-i lejáratkor lesz esedékes. A kötvények bejegyzése 2010. május 12-én megtörtént a Keler Zrt.-nél, így azokkal a tőzsdén kívüli piacon szabad kereskedni. A mostani kötvénykibocsátás projektfinanszírozási célokat szolgál, nem keverendő össze az éves közgyűlésen elfogadott, részvényekre átváltható kötvények kibocsátásával.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet